اصلی
مدیرعامل شرکت گاز استان عنوان کرد 680 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
کد مطلب: 2224
تعداد بازدید: 283
1397-09-06

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:حدود 150 هزار خانوار استان با جمعیت بیش از 500 هزار نفر از گاز طبيعي استفاده مي کنند.
رحمن خادم افزود: باتوجه به صعب العبور بودن مسیر گازرسانی به روستاهای سردسیری با جنگل های انبوه و همچنین ضرورت حفظ منابع ملی و محیط زیست ،‌ اهميت  گازرساني روستايي در استان را دوچندان کرده است.

وی بیان داشت: تعداد روستاهای گازدار شده تا از قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد فقط 3 روستا بوده است.
مهندس رحمن خادم گفت: عمليات گازرساني در استان از سال 1361 آغاز و در سال 1363 با بهره برداري از شبكه مذكور تحت مديريت استانهاي همجوار در بخش كوچكي از جغرافياي استان شروع شد  .
وی افزود: در سال 1377 با توجه به نياز روزافزون جامعه به گازطبيعي ، شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد تاسيس و از سال 1379 فعاليت مستقل خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب گازرساني آغاز نمود .
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: اين شركت هم اكنون به طور مستقل مسئوليت ايجاد و توسعه تاسيسات گازرساني ، نگهداري و بهره برداري بهينه از آنها ، مطالعه ، تحقيق و پژوهش به منظور ارائه خدمات بهينه به مشتريان در محدوده استان كهگيلويه و بويراحمد را به عهده دارد .
مهندس خادم با اشاره به خدمات انجام گرفته در شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: گازرسانی و رفع نیازمندی هم استانی ها به گاز ، رعايت حقوق و افزايش رضايتمندي مصرف كنندگان و همچنين بهبود مستمر كيفيت خدمات ارائه شده با تاكيد بر رعایت نکات ايمني كاركنان و حفظ محيط زيست از مهمترین برنامه های شرکت گاز استان است. مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: اين شركت ضمن حفظ و تقويت توان خود در ابعاد سخت افزاري و نرم افزاري، نسبت به جذب نيروهاي متخصص و  آموزش ديده با به روز رساني توان آنان اقدام نموده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: در حال حاضر بيش از 3812 كيلومتر شبکه توزيع گاز طبيعي در استان احداث شده است  که وظيفه گازرساني به 17 شهر و 680  روستا بر عهده دارد و  تعداد  بيش از 184 هزار مشترك از این نعمت برخوردارند.
مهندس خادم بیان داشت: استان كهگيلويه و بويراحمد از جمله استانهاي کمتر توسعه یافته كشور است كه امكانات زيربنايي و زيرساختها مي تواند نقش عمده اي در روند رو به رشد استان ايفا كند از اين رو گازرساني به عنوان يكي از مهمترين محورهاي توسعه حائز اهميت است .
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: با اين توصيف هم اكنون 17 شهر استان یعنی 100 درصد جامعه شهري استان گازرسانی شده و از اين سوخت پاك بهره مند مي باشند و اين مساله عامل مهمي در افزايش رفاه عمومي و توسعه صنايع استان مي باشد .


مدیرعامل شرکت گاز استان اظهار داشت: در راستاي خدمات رساني بهينه به هموطنان ، تامين آسايش و رفاه در حوزه مصرف انرژي و جلوگيري از تخريب جنگلها در مناطق روستايي ، شركت گاز استان با شناسايي و مطالعه مناطق فاقد خدمات گازرساني اقدام به اجراي طرحهاي بزرگ گازرساني در تمامي مناطق استان نموده است .
مهندس خادم گفت: با  مطالعات انجام گرفته و با توجه به روند توسعه در استان تعداد روستاهايي كه واجد شرایط گازرساني خواهند بود 1077 روستا می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: هم اكنون مطابق بررسي هاي انجام شده  تعداد 857 روستاي بالاي 20 خانوار  قابليت گازرساني را دارند كه از اين تعداد با تلاش و همت كاركنان شركت گاز استان  677 روستا از گاز طبيعي بهره مند شده اند .

         نظرات

         نظری ثبت نشده است

         اضافه کردن نظر