اصلی
برگزاری مانور آتش سوزی و انفجار گاز در شهر پاتاوه
کد مطلب: 2329
تعداد بازدید: 133
1398-05-01

رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

 مانور آتش سوزی و انفجار گاز در شهر پاتاوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد، رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه یکی از وظایف خطیر شرکت ملی گاز ایران تامین گاز طبیعی با وضعیت مناسب برای مشترکین است، اظهار داشت: در این راستا شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد متعهد می‌باشد تا گاز طبیعی را بصورت ایمن تحویل مصرف‌کنندگان کند.

 خادم در جریان برگزاری مانور آتش سوزی و انفجار گاز در شهر پاتاوه گفت: هدف از اجرای مانور را توانایی مواجه با بحران های احتمالی در حوزه اتفاقات مربوط به گاز ،ایجاد آمادگی در افزایش توانمندی واحدهای عملیاتی برای توسعه راه حل های مقابله با بحران انفجار، مهار آتش سوزی و با مشارکت فعال واحدهای معین و سایر سازمان ها و ادارات به منظور کاهش آسیب پذیری، حفظ زیر ساخت های حیاتی و مدیریت بحران ناشی از تهدیدات و حوادث احتمالی غیر مترقبه عنوان کرد.

 مدیر عامل شرکت گاز استان با اشاره به نکات ایمنی و مقابله با حوادث ،شرکت گاز را از جمله نهادهایی عنوان کرد که باید آمادگی کامل برای مواجه شدن با بحران ها را داشته باشد.

 رحمن خادم افزود : در همین راستا این مانور با برنامه ریزی شرکت گاز استان و همکاری دستگاه هایی که در زمان وقوع چنین بحران های احتمالی به خدمات رسانی خواهند پرداخت انجام شد.

 خادم مهم ترین اهداف این مانور را در راستای آمادگی های لازم ، مقابله و پیشگیری از حوادث برشمرد و گفت : آمادگی ذهنی و جسمی کارکنان امداد و اتفاقات هنگام حوادث ، فرهنگ سازی و باور عمومی ، تعامل با سازمان ها ، شناخت نقاط ضعف و قوت افراد و سازمان ها ، تدوام خدمات رسانی عمومی ، تسهیل مدیریت بحران، کاستن از آسیب پذیری تاسیسات و تجهیزات گازی، نهادینه کردن اصول پدافند غیر عامل در طرح ها و پروژه ها از جمله مهمترین مواردی بود که باید در این مانور به آن ها دست می یافتیم.

 مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان اینکه بسیج یکی از اعضای ستاد مدیریت بحران است، اظهار داشت: اثر نقش آفرینی بسیج در بحران های مختلف نشان از تخصص و آمادگی نیروی های بسیج در مقابله با شرایط بحرانی است و نیاز است که با تعامل و ارتباط سازنده از ظرفیت های بسیج بخصوص در هنگام بحران بهرمند شد.

 وی افزود: با توجه به حساسیت و جدیت کار در این مانور واحدها و سازمانهای مرتبط با موضوع ،از جمله امور  HSE پایگاه مقاومت بسیج، حراست، تعمیرات و بهره برداری، امداد و اتفاقات، روابط عمومی، نهادهای خدمات رسان جمعیت هلال احمر،آتش نشانی و اورژانس 115، نیروی انتظامی فرماندار دنا حضور فعال داشتند.

 خادم در پایان گفت: مشترکان با رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه می توانند این شرکت را در پایداری جریان گاز طبیعی یاری کنند تا شاهد هیچ گونه حوادث ناگوار و قطعی گاز در سطح این شهرستان گردشگر پذیر نباشیم

         نظرات

         نظری ثبت نشده است

         اضافه کردن نظر