اصلی
در هشتمین روز از ماه محرم مراسم پرفیض زیارت عاشورا در شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
کد مطلب: 2356
تعداد بازدید: 145
1398-06-17

 

 
با حضور نماینده محترم ولی فقیه در سپاه فتح استان مراسم زیارت عاشورا در شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
 
در هشتمین روز از ماه محرم مراسم پرفیض زیارت عاشورا در شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
 
به همت بسیج شرکت گاز استان و سازمان بسیج کارمندان سپاه فتح استان، مراسم روح بخش و پرفیض زیارت عاشورا در هشتمین روز از ماه محرم الحرام در محل نمازخانه شرکت گاز با حضور حجت السلام والمسلمین حکمتی نیا نماینده ولی فقیه در سپاه فتح، سرهنگ تندپور مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه فتح، سرهنگ والی فرمانده بسیج ادارات استانداری، مدیرعامل، معاونین، کارکنان شرکت گاز استان و عاشقان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین برگزار شد.
 
 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان،رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز استان در حاشیه این مراسم معنوی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: قیام امام حسین (ع) برای خدا بود و در این راه تنها به او توکل داشت و در مسیر جهاد در راه پروردگارش ، تحمل همه سختی ها برایش آسان بود. 
 
 مهندس خادم افزود: در قبل ، بعد و در روز حادثۀ عاشورا ، حضرت و یارانشان بارها بر این اصل اساسی تأکید کردند.
 
 وی بیان کرد: حضرت حسین بن علی هنگام وداع جانسوز با خانواده خود ، با ایمانی راسخ به پرورگار ، خطاب به آنها چنین می فرماید : « بدانید که خدا حامی و حافظ شماست و به زودی شما را از شرّ دشمنان نجات می دهد و عاقبت کار شما را خیر می گرداند.»
 
 مدیر عامل شرکت گاز استان ادامه داد: آن امام شهید به هنگام شهادت مظلومانه خود نیز خدا را فراموش نکرد و چنین زمزمه می نمود : « ای خدای بلند مرتبه و دارای قدرت و جبروت ، در حالی که ضعیفم از تو کمک می خواهم و بر تو توکّل می کنم و همین مرا کافی است و سرانجام با وجود همۀ مصیبت ها و رنج ها فرمود : « اى خداى من، من راضى به قضا و حکم تو و تسلیم امر و اراده ات هستم و  هیچ معبودى جز تو نیست اى پناه هر پناه جو.»
 
مهندس خادم در پایان سخنان خود گفت: این ایمان و توکل به خداوند باعث شد تا امام حسین (ع) و یارانش همواره با اخلاص و فقط برای کسب رضای خداوند حرکت کنند و خداوند نیز قیام آنها را جاودانه کرد.
 
در ادامه این مراسم حجت السلام والمسلمین حکمتی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه فتح استان فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب و یاران باوفای ایشان را به محبین اهل بیت و بخصوص مجموعه شرکت گاز استان تسلیت گفت.
 
حکمتی نیا در رابطه با اهمیت چنین جلساتی به نقل از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) فرمودند: مبادرت به ورزید، مسابقه بدهید و پیشی بگیرید به سوی باغ های بهشتی( مجالس و محافل که ذکر الهی) در آنها صورت می گیرد.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح افزود: چقدر ثواب دارد برگزاری محفل،مجلس و حلقه ای که در آن ذکر الهی باشد مثل مجلسی که مجموعه شرکت گاز استان تشکیل داده است.
 
حکمتی بیان کرد: این مجالس معنوی باعث ارتقاء سطح بینش و بصیرت دینی انسان ها می شود و مردم با موادی دین آشنا می شوند.
 
نماینده ولی فقیه در خصوص این که در ایام عاشورا چه اتفاقی افتاد و انگیزه قیام چه بود و ارکان ماهیت نهضت امام حسین (ع) چه بود و پیام عاشورا و نتیجه آن چه شد اشاره ای کرد و گفت: این مجالس باعث می شوند که انسان ها با این آموزه ها آشنا شوند و به معرفت برسند.
 
در اخر این مراسم سید علی رضوی پور فرمانده بسیج شرکت گاز استان گفت: یکی ازمهمترین مراسم دینی و مذهبی شیعیان بزرگداشت و برپایی مراسم عزاداری ائمه (ع) می باشد که هدف ازبرگزاری این مراسم ها زنده نگهداشتن و ترویج اهداف ائمه (ع) و نهادینه کردن ارمانهای شیعه است.
 
رضوی پور افزود:گروه ها و فرقه های ضاله همچون وهابیت و حکومتهای جابر و ستمکار مانند امریکا و اسرائیل همواره درصدد ضربه زدن به اسلام و مذهب شیعه می باشند و یکی از راه کارهای آنها تحریف در عزاداری اهل بیت و ائمه اطهار و سوق دادن آن به سمت مسیری غیرصحیح می باشد که ما باید این تحریفات را شناسایی و با آن مقابله کنیم.
 
فرمانده بسیج شرکت گاز استان در خصوص فرهنگ عاشورا بیان کرد: امروزه بسیاری از دشمنان اسلام و شیعه به دنبال تحریف در عزاداری و خدشه دار کردن فرهنگ عاشورایی هستند و عدم توجه و شناسایی این بدعتها و انحرافات موجب گسترش آنها و بدنام شدن و خرافی خواندن دین اسلام و مذهب شیعه می شود.
 
این فعال فرهنگی اظهار داشت: نتایج تحقیق ها نشان می دهد که این تحریف ها میتواند به صورت معنوی، محتوی و لفظی باشد پس مسئولان هیئت ها وعاظ و مداحان و سایر مردم برای جلوگیری از این امر و مبارزه با این انحرافات تلاش وافری داشته باشند.
 
در این مراسم باشکوه برنامه های مختلفی از جمله قرائت زیارت دعای عاشورا ، مداحی و سینه زنی اجرا شد.
 
گفتنی است از اولین روز محرم هر صبح از ساعت ۷:۳۰ زیارت دعای عاشورا و برنامه های مختلفی به مناسبت ماه محرم در نمازخانه شرکت گاز استان برگزار می شود و تا پایان محرم ادامه دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

         نظرات

         نظری ثبت نشده است

         اضافه کردن نظر